çamaşır kurutma makinasıBazı çamaşır makinaları nın kurutma programları olmasına rağmen bunun yanı sıra üretilmiş sadece çamaşırların kurutulması işlevini gören elektrikli kurutma makinaları vardır. Çamaşır makinelarıyla hemen hemen aynı ebatlarda olan kurutma makinaları, sıcak hava üfleyerek çamaşırların kısa zamanda kurumasını sağlarlar. Farklı programları vardır.

Özellikle kış aylarında çamaşır kurutma işlemi zor ve zahmetli olduğu için, çamaşır kurutma makinaları oldukça iyi bir alternatif gibi gözüküyor. Bu makinalarla kurutulan çamaşırlar daha hijyenik oluyor ayrıca neredeyse ütülenmeden kullanım olanağı sağlıyor. Bu aletlerin enerji tüketimi oldukça fazla olduğu için, enerji tasarrufu sağlayan modeller tercih etmenizde fayda vardır.

Çamaşır kurutma makinası alırken dikkat

Çamaşır kurutma makinası alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır: kapasitesinin geniş olması, satış sonrası servis hizmetinin olması, sıkışma yapmaması, enerji tasarruflu olması, gürültüsüz çalışıyor olması, farklı programlara sahip olması vb.dir. Balkonda çamaşır kurutma kış mevsiminde tercih edilmese de yazın en hızlı kurutma şekli olabiliyor. Balkonlara yerleştirilen kurutma telleri ve ipler sayesinde çamaşırların kurutulması sağlanıyor ya da balkon pervazına asılan kurutma askıları kolaylık sağlayabiliyor, dekoratif bir görünüm kazandırabiliyor. Bazı çamaşır kurutma makinası markaları , arçelik, bosch,ariston,regal,vestel,simens,panasonic,samsung,beko